Tübitak 4007


4007 - Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

Program Hakkında

Çağrı Amacı

4007 - Bilim Şenlikleri Destekleme Programı; bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

Çağrı Kapsamı

Bu çağrının kapsamı; katılımcılarda “Çağrı Alanları ” başlığı altında belirtilen alanlarda olmak üzere farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve katılımcılara bilimsel düşünme becerilerini kazandıran etkileşimli uygulamalar içeren faaliyetlerdir.

Bilim ve Toplum Programları afişleri için tıklayınız.

4007 BİLİM ŞENLİKLERİ ÇAĞRISI SONUÇLANDI!
4007 – Bilim Şenlikleri Destekleme Programı, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.
4007 Bilim Şenlikleri 2018/2 Çağrı Dönemi kapsamında desteklenmesine karar verilen projelerin bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.2018 Yılı 2. Çağrı Dönemi Belgeleri

Çağrı Metni
Sıkça Sorulan Sorular
Değerlendirme süreci ile ilgili belgeler
Mevzuat
Diğer Belgeler
 
Bu içerik 22.03.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 225 kez okundu.