Avrupa Araştırma Ağı Nâdir Hastalıklar Araştırma Programları Veri Paylaşımı ve Harmonizasyon Çalıştayı

Tarih: 3-4 Mayıs 2017

Yer: Berlin, Almanya

Kayıt için son tarih: 7 Nisan 2017

E-Rare projelerinde yer alan genç araştırmacılar için  seyahat desteğine son başvuru tarihi:
25 Mart 2017
 
Çalıştay hakkında:

Çalıştayda özel oturum, yuvarlak masa tartışmaları, uygulamalı bölümler ve aşağıdaki konularda tartışmalar yapılacaktır.
  • Araştırmacıların, veri paylaşımı ilkeleri ve önerilerini nasıl uyguladıkları
  • Veri paylaşımı ve harmonizasyon platformları ve araçları
  • Tümleyici araçlar, platformlar ve hasta katılımı sağlanarak ihtiyaçların belirlenmesi ve bunlara yönelik eylemler
  • Pratik tecrübe
Çalıştay programı ve kayıt koşulları hakkında ayrıntılı bilgiye http://erare.eu/events/e-rare-workshop-data-sharing-and-harmonization internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çalıştaya katılım desteği:

E-Rare tarafından fonlanan projelerde yer alan genç araştırmacılar (Doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılar) seyahat desteğine https://fr.surveymonkey.com/r/2XQZ7SL bağlantısındaki formu doldurarak başvurabilirler. Destek miktarı en fazla 300 Avro olup, sadece 10 araştırmacıya verilecek desteğe son başvuru tarihi 25 Mart 2017’dir.

ERA NET E-Rare hakkında:

E-Rare, Avrupa Araştırma Ağı Nâdir Hastalıklar Araştırma Programları (European Area Network - ERA NET) Konsorsiyumu, 18 Avrupa Birliği üyesi, asosiye ve Avrupa-dışı ülkelerden oluşan 26 fonlayan organizasyonun bir araya gelerek oluşturulmuştur. E-Rare’in en önemli amacı, az miktarda bulunan kaynakların maksimize edilerek, sistematik fonlama ve en iyi uygulamaların değiş tokuşu ile nâdir hastalıklar araştırma alanını geliştirmektir.

Proje ve çalıştayla ilgili sorularınızı TÜBİTAK ERA NET E-Rare Projesi Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e, e-rare@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.
Bu içerik 16.03.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 128 kez okundu.