Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı-Proje Uygulama Eğitimi

Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı’nın 2. ve 3. teklif verme çağrısı kapsamında uygulama süreci devam eden ve potansiyel yararlanıcılar için “Proje Uygulama Eğitimi” düzenlenmiştir.
Bulgaristan Bölgesel Kalkınma Bakanlığı (Yönetim Makamı) Sınır Ötesi İşbirliği Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı (Ulusal Otorite) Mali İşbirliği Başkanlığı ve Programın Ortak Teknik Sekretaryası ile işbirliği içinde Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı’nın 2. ve 3. teklif verme çağrısı kapsamında uygulama süreci devam eden ve potansiyel yararlanıcılar için “Proje Uygulama Eğitimi” düzenlenmiştir.
Eğitim 27 Kasım 2014 tarihinde 09:30’da Edirne’de, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Türk ve Bulgar ortaklar arasındaki ortaklık ilişkisinin geliştirilmesi gerekliliği, ortak sorunlara ortak çözümler bulabilme amacıyla eğitim yeni bir yaklaşımla icra edilmiştir.
Yararlanıcıların ihtiyaçlarına hitap edebilmek ve daha üst düzeyde bir anlayış sağlanması açısından eğitim hem Bulgarca hem de Türkçe olarak gerçekleştirilmiştir. Bu sebeple iki ayrı modül öngörülerek; teorik kısımda temel konuların aktarılacağı sunumlar olurken pratik kısımda ortak sorunların ve sıkıntıların tartışılacağı bir ortam oluşturulmuştur.
Eğitime Üniversitemiz Proje Koordinasyon ve Danışmanlık Merkezi'nden Uzman Burcu ÖZER ve Uzman Yağmur DUBLEN gözlemci olarak katılmıştır.

Bu içerik 28.11.2014 tarihinde yayınlandı ve toplam 381 kez okundu.