COST Bilgi Günü - 5 Mart 2015

Ülkemizin 1971 yılından bu yana üyesi olduğu ve TÜBİTAK'ın da bilimsel koordinatörlüğünü üstlendiği COST (European Cooperation in Science and Technology) kapsamında 5 Mart 2015tarihinde TÜBİTAK Başkanlık Binası Feza Gürsey Konferans Salonu, Ankara'da COST'u tanıtan yarım günlük bir Bilgi Günü etkinliği düzenlenecektir.
 
Bilindiği gibi COST, ulusal olarak desteklenen araştırma projelerinin yürütücülerinin Avrupa seviyesinde oluşturulmuş çok uluslu bilimsel işbirliği ağlarına dahil olmalarını sağlamaktadır. COST'a doğrudan bir aksiyon önererek ya da yürümekte olan mevcut bir aksiyona katılım sağlayarak dahil olmak mümkündür.
 
COST Brüksel Ofisinden yetkililerin de sunumlar yapacağı, İngilizce dilinde düzenlenecek olan bahse konu Bilgi Günü'nde, COST kuruluşu, faaliyetleri, politika ve aksiyonları, başarılı bir aksiyon önerme adımları, mevcut COST aksiyonlarına katılım kuralları ve Türkiye'den sunulmuş başarılı COST aksiyon örnekleri hakkında sunumlar yapılacak, siz değerli araştırmacılarımızın soruları cevaplanacaktır.
 
COST Bilgi Günü'ne katılım için aşağıda yer alan kayıt sayfasından en geç 3 Mart 2015 tarihine kadar kaydınızı yapmanız gerekmektedir.
 
Kayıt sayfası için tıklayınız
Bu içerik 03.03.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 266 kez okundu.