EMBL Uluslararası Doktora Programı’na Başvurular Alınmaya Başladı

Sisteme son kayıt tarihi

10 Nisan 2017 (çevrimiçi (online) başvuru)

Son başvuru tarihi

17 April 2017

Referanslar için son tarih

19 April 2017

Mülâkat tarihleri

EMBL-EBI Hinxton

Sonra duyurulacak

EMBL Grenoble

Sonra duyurulacak

EMBL Hamburg

10-12 Temmuz 2017

EMBL Monterotondo

Sonra duyurulacak

EMBL Heidelberg

Sonra duyurulacak

 
1974 yılında kurulan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarları (European Molecular Biology Laboratories‒EMBL), yaşam bilimleri alanında dünyanın önde gelen çokuluslu araştırma kurumuları arasında yer almaktadır. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de bulunan beş merkezden oluşan EMBL, enstitülerinde gerçekleşen temel yaşam bilimleri alanındaki bilimsel çalışmaların yanında pek çok bilim insanını biraraya getirecek platformların oluşmasına imkân sağlamaktadır.

Bu platformlardan biri olan  Uluslararası Doktora Programı, moleküler biyoloji alanında dünyada en iyi doktora programlarından biri olarak kabul görmektedir. Farklı EMBL merkezlerinde 200 doktora öğrencisine eğitim ve araştırma olanağı tanıyan Program, her yıl 50 yeni doktora öğrencisini bünyesine katmaktadır.

EMBL Uluslararası Doktora Programı ile ilgili detaylı bilgilere ve kayıt-başvuru için https://www.embl.de/training/eipp/application/index.html ağ safasını ziyaret ediniz.

Notlar:
Programa başvuru doğrudan EMBL’e yapılmakta olup, başvuruların değerlendirmesi EMBL tarafından yürütülmektedir. Programa başvuru için TÜBİTAK’tan herhangi bir onay almanız gerekmemektedir.

EMBL hakkında tüm sorularınızı embl@tubitak.gov.tr adresine gönderebilirsiniz.
Bu içerik 23.02.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 499 kez okundu.