EMBO|EMBL Sempozyumu

Organoidler: 3D Kültürde Organ Gelişimi ve Hastalık – Organoids: Modelling Organ Development and Disease in 3D Culture
 
Tarih: 12 – 15 Ekim 2016

Yer: EMBL Heidelberg, Almanya

Özet göndermek için son tarih: 19 Ağustos 2016

Kayıt için son başvuru tarihi: 01 Eylül 2016

Sempozyumun amacı, farklı alanlardan araştırmacıları biraraya getirerek organoidler nasıl oluşur, muhafaza edilir, hastalıkları çalışmada nasıl kullanılır ve sonunda insan organ dokusunu yenileme ya da yerine koymak için kullanabilir miyiz konularını anlamaya yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmaktır.

Sempozyumda ele alınacak başlıklar:                             
  • Çokhücreli etkileşimler ve mikroçevre
  • Gelişim evrelerinin yeniden ele alınması
  • Genetik hastalık modelleme
  • Rejeneratif tıp
  • Doku mühendisliği
Kimler Başvurabilir:

Konferansa, konuyla ilgilenen bilim insanları, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılar katılabilir.

Detaylı bilgilere ve sempozyuma kayıt için http://www.embo-embl-symposia.org/symposia/2016/EES16-07/index.html ağ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Türkiye, Yaşam Bilimleri, Moleküler Biyoloji ve Genetik alanlarında  dünyada öncü kuruluşlardan biri olan Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu’na (EMBO) 1993 yılından beri üyedir.

EMBO’nun çeşitli destek ve programlarından araştırmalarınızda yararlanabildiğiniz gibi, (http://tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/cok-tarafli-programlar/embo/icerik-embo), EMBO’nun düzenlediği ya da düzenlenmesine destek verdiği konferans, pratik kurs ve çalıştaylara katılabilirsiniz.

Ayrıca, EMBO destek ve programları hakkında sorularınızı TÜBİTAK, Ululsalararası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBO/EMBL Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale ŞAHİN’e (jale.sahin@tubitak.gov.tr) iletebilirsiniz.
 
*TÜBİTAK 2224A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı’ndan, EMBO etkinliklerine katılım ve seyahat desteği alıp alamayacağınız konusunda bilgi almak için
 
Bu içerik 09.08.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 247 kez okundu.