ERANet-LAC 2017/3 Çağrısı Açıldı

Bir 7. Çerçeve Programlar projesi olan ERANet-LAC (Network of the European Union, Latin America and the Caribbean Countries on Joint Innovation and Research Activities) Avrupa Birliği ülkeleriyle Latin Amerika ve Karayip Ülkeleri arasında bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında işbirliğini artırma amaçlı faaliyetleri desteklemiştir.
 
Projenin resmi bitiş tarihi olan 2017 yılı sonu akabinde ise, işbirliğinin sürdürülmesi hedefiyle, ERANet-LAC Partnerleri tarafından “EU-CELAC Interest Group” adı altında bir bağımsız platform oluşturulmuştur. Bu çerçevede, ERANet-LAC/EU-CELAC Interest Group üye ülkelerinin katılımıyla biyoekonomisağlık ve bilgi iletişim teknolojileri konulu çağrı açılmıştır.
 
ERANet-LAC 2017/3 çağrı dönemi 8 Mart 2018 tarihine kadar başvuruya açık olacaktır. Çağrıya aşağıdaki alanlarda proje başvuruları iletilebilir:
 
1) BIOECONOMY / BIOREFINERIES: Intermediate and/or High-Added Value Bioproducts

2) HEALTH : Infectious Diseases: Early Detection Research including both, Screening and Diagnosis

3) ICT : Platform for Learning and Inclusion

4) ICT for Urban Sustainability: Nature-Based Solutions, Citizen Science and Systemic Urban Planning

Çağrıya ülkemiz ile birlikte Arjantin, Barbados, Belçika, Bolivya, Brezilya, Şili, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Finlandiya, Almanya, Guetamala, İsrail, İtalya, Meksika, Panama, Peru, Polonya, İspanya ve Uruguay’dan fonlayıcı kurum ve kuruluşlar katılım sağlayacaktır.
Bu içerik 26.12.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 186 kez okundu.