“HASKOVO VE EDİRNE – KÜLTÜREL VE TARİHİ DESTİNASYONLAR” PROJESİ KAPANIŞ ETKİNLİĞİ

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen РД02-29-67/20.03.2017 sözleşme numaralı, CB005.1.23.044 proje numaralı "Haskovo ve Edirne – Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar" isimli projenin “Kapanış Toplantısı” 29-30 Mayıs 2018 tarihinde Haskovo’da gerçekleştirildi.

Haskovo Otel’de yapılan toplantıya proje lider partneri olan Haskovo Bölgesel Kütüphanesi temsilcileri, Bulgaristan Haskovo Turizm Bürosu Müdürü, Bulgaristan’dan katılımcılar ve Türkiye heyetinin katılımı ile tamamlandı. Toplantıya Türkiye partneri olarak Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve proje yürütücüsü Doç. Dr. Emel GÖNENÇ GÜLER ile sektör temsilcileri katılım sağladı.

Toplantı gündeminde projenin tüm faaliyetleri özetlendi. Proje web sitesi tanıtımı yapılarak, en çok beğeni alan ilk 3 fotoğraf seçildi. Yapılan sunumların ardından projenin sonuç bildirgesi imzalandı. Projede Edirne ve Haskovo bölgelerinin turistik, kültürel ve tarihi envanteri çıkarılarak dijital ortama aktarıldı, ayrıca Türkçe, İngilizce ve Bulgarca dillerinde yemek kitabı dijital teknoloji ile oluşturuldu, böylelikle kültürel mirasa ulaşımın geliştirilmesi ve kültürlerarası diyaloğu güçlendirilmesi sağlandı.
Bu içerik 31.05.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 81 kez okundu.