Katip Çelebi-Newton Fonu kapsamında Türkiye-Birleşik Krallık “Çalıştay Düzenleme Desteği” Başvuruları açıldı!

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında British Council tarafından yürütülen Araştırmacı Bağlantıları (Researcher Links) Programı altında TÜBİTAK ve British Council tarafından desteklenecek olan Çalıştay Düzenleme Desteği çağrısı 18 Nisan 2016 tarihinde açıldı.

Araştırmacı Bağlantıları  programı aracılığıyla Türkiye ve Birleşik Krallık’ta bululunan kariyerinin başındaki araştırmacıları bir araya getiren çalıştaylara finansal destek sağlanıyor. Bu çalıştaylar ile araştırmacıların kariyer fırsatlarının artırılması ve işbirliğine yönelik bağlantıların kurulması amaçlanıyor. İki ülkeden birer deneyimli araştırmacının koordine edeceği bu çalıştayların, belirli bir araştırma alanına veya disiplinlerarası bir çalışma konusuna yoğunlaşması bekleniyor.

1 Şubat 2017-31 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen çalıştayları düzenleme desteği için son başvuru tarihi 27 Haziran 2016 olarak belirlendi.

Başvurular doğrudan British Council web sayfasından online olarak yapılacaktır.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:

http://www.britishcouncil.org.tr/programmes/education/newton-katip-celebi-fund/research

Çağrıyla ilgili sorularınız için: Newtonfund@britishcouncil.org.tr ile temasa geçebilirsiniz.
Bu içerik 16.05.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 184 kez okundu.